Oficjalna strona internetowa Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego

Zlot 2022 – trasa nieprzetartego szlaku

FABUŁA TRASY:

„Safari nad Odrą”

Dolnośląski Referat Nieprzetartego Szlaku ma przyjemność zaprosić wszystkie chętne jednostki zrzeszone w NS do udziału w Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej, który odbędzie się
we Wrocławiu. Wrocław to nie tylko zabytki, gwar dużego miasta, tramwaje i zgraja krasnali. Wrocław to coś znacznie więcej, w stolicy Dolnego Śląska upatrujemy jego całe odbicie. To nie tylko symbol nowoczesności, ale miejsce, w którym można znaleźć zaciszne miejsca do odpoczynku, możliwość uprawiania rekreacji i masę terenów zielonych. To właśnie Wrocław stał się domem nie tylko dla rodzimych gatunków zwierząt i roślin, ale też jest miejscem wspaniale funkcjonującego ogrodu zoologicznego, w którym można podziwiać gatunki fauny

i flory występujące niemal pod każdą szerokością geograficzną. Lwy, słonie i żyrafy to tylko niektóre z egzotycznych zwierząt, które będziemy mogli podziwiać na szlaku przygody. Dysponując możliwościami jakie niesie ze sobą Zlot Chorągwi, udowodnimy, że we Wrocławiu można zdobyć nieocenione harcerskie doświadczenie. Korzystając z terenów miasta,
w których pierwsze słowo wciąż należy do przyrody, zapewnimy uczestnikom moc krajoznawczych wrażeń, subtelnie przeplecionych z typowo harcerskimi umiejętnościami. Wspólnie z Wami zbudujemy niepowtarzalny klimat Naszego Gniazda, którego wspólnie będziemy mieszkańcami.

Zapraszamy do wspólnej przygody!

KOMENDA TRASY V - NIEPRZETARTEGO SZLAKU

phm. Krzysztof KLIMASZEWSKI
(Hufiec ZHP Lubin)
– Komendant Trasy

Kontakt: 
krzysztof.klimaszewski@zhp.net.pl

Ramowy program trasy:

 04.06.2022 r.

 • 9:00 – start trasy – Hala Stulecia, od strony Iglicy
 • 14:00 obiad na trasie,
 • 15:00 – 17:00 – Miasteczko inspiracji przy Centrum Historii Zajezdnia 
 • 18:00 – Apel Chorągwi
  (wyniki współzawodnictwa)
 • 19:00 – koncert MICHAŁ ZIELEŃ,

Uwagi do opiekunów:

 • Legitymacja szkolna – gwarantuje darmowy przejazd proszę dopilnować, aby dzieci miały aktualne legitymacje,
 • Posiłek ciepły specjalna dieta- dopilnować na zlocie, aby dziecko otrzymało odpowiedni posiłek,

Liczba osób:

Na trasie: Bez limitu, przy czym liczba osób w patrolu: 10-15 osób.

Obowiązujący ekwipunek:

 • worek lub plecak na skarby,
 • mundur harcerski
 • legitymacja szkolna – gwarantuje darmowy przejazd komunikacją miejską

Organizatorzy zapewniają:

 • dyplom dla każdego uczestnika
 • znaczek zlotowy, 
 • drugie śniadanie i ciepły posiłek – obiad w sobotę – dla wszystkich,

Ankieta zgłoszeniowa: