Oficjalna strona internetowa Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego

Nowa siedziba Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze

774 0

Karkonoski Hufiec ZHP w Jeleniej Górze ma nową siedzibę

26 września 2020 społeczność harcerska otrzymała z rąk prezydenta miasta Jeleniej Góry Jerzego Łuźniaka symboliczny klucz do Domu Harcerza. Wcześniej przez wiele lat budynkiem tym opiekowała się Rada Przyjaciół Harcerstwa, która zakończyła swoją działalność. Już 22 sierpnia przewieziono do nowej siedziby meble, materiały, dokumenty. Przez miesiąc trwały prace nad przygotowaniem budynku do przyjęcia harcerzy.

W Domu Harcerza przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze będą organizowane wydarzenia harcerskie, zbiórki, będzie funkcjonowała świetlicę, ale i szkolne schronisko młodzieżowe.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podczas sobotniego spotkania wręczył symboliczny klucz komendantce Chorągwi Dolnośląskiej hm. Dorocie Kołakowskiej, a ta przekazała go komendantowi hufca hm. Robertowi Zaporze.

Były też prezenty i podziękowania. Z rąk prezydenta harcerze otrzymali kalendarz i obraz miejscowości Równe na Ukrainie z życzeniami podjęcia współpracy ze środowiskami skautowymi. Komendantka chorągwi wręczyła kilkanaście gier i krzyżówek, o tematyce związanej z bohaterem chorągwi hm. Stefanem Mirowskim.

W ramach podziękowania za wspierania ruchu harcerskiego w Jeleniej Górze, symboliczną sprawność „Pomocnej Dłoni” wręczono prezydentowi Jeleniej Góry Jerzemu Łużniakowi, zastępcy prezydenta Januszowi Łyczce oraz pani Barbarze Marszałek-Szurek dyrektor SP nr 13 (przez 7 lat przy szkole mieściła się siedziba hufca).

Po uroczystości przekazania klucza odbył się Nadzwyczajny Zjazd Hufca, podczas którego przyjęto Strategię Rozwoju Hufca na lata 2020-202

Więcej informacji można wyczytać: https://24jgora.pl/artykul/nowa-siedziba-karkonoskiego/1083584.amp?fbclid=IwAR1Dus-_nLOPHDqVpqIUF07famF9pSzk300fy2Ja1K4we3c4GuSUbHWbrHE