Weź udział w wyprawie pamięci do Mauthausen-Gusen w Austrii

Garść informacji związanych z wyjazdem

Wyjazd dnia 4 maja o godz. 3:00 z Warszawy, ul. Konopnickiej 6 – Główna Kwatera ZHP

Można przyjechać wcześniej, jest miejsce na poczekanie w budynku ZHP.

Konto do wpłat: 63 1140 1010 0000 5392 2900 1055
W tytule musi być: DSCZ Mauthausen 2018

Każdy uczestnik zabiera ze sobą karimatę i śpiwór. Dodatkowo prowiant na drogę. Pierwszym posiłkiem będzie grill podczas spotkania młodzieży w ST. Georgen wieczorem.

Trasa wygląda następująco:

• Przejazd do St. Georgen Austria.
  • Zakwaterowanie na terenie szkoły (należy zabrać karimaty i śpiwory)
  • 17:00- 20.00 Spotkanie młodzieży Europy

• Wyjazd z Linz i przejazd do Ebensee
  • Godz. 10.00 –    złożenie wieńców pod pomnikami upamiętniającymi polskie ofiary KL Ebensee -– uczestniczy delegacja byłych więźniów KL Mauthausen-Gusen, przedstawiciele władz krajowych i Konsulatu, młodzież, harcerze, asysta wojskowa.
  • Godz. 10.30 –    uroczystość na cmentarzu w Ebensee, uczestnicy jak wyżej (bez asysty wojskowej).
  • Po uroczystościach powrót do St, Georgen na obiad
  • Godz. 15.00 –    uroczystość pod polskim pomnikiem przy sztolniach Bergkristal obok St. Georgen (złożenie wieńców – uczestniczy delegacja byłych więźniów KL Mauthausen-Gusen, przedstawiciele władz krajowych i Konsulatu, młodzież, harcerze, asysta wojskowa.
  • Przejazd do Gusen
  • Godz. 17.00 –    uroczystości rocznicowe przy memoriale KL Gusen – uczestnicy jak wyżej.
  • Powrót koło 19:00 do St. Georgen na kolację

• Przejazd do KL Mauthausen
  • godz. 9:00 –      złożenie wieńców pod pomnikami narodowymi w KL Mauthausen.
  • godz.  10:00 –    msza święta pod polskim pomnikiem w Mauthausen.
  • godz. 11:00 –    centralne uroczystości rocznicowe przy Memoriale w KL Mauthausen -– uczestniczy delegacja byłych więźniów Mauthausen-Gusen, przedstawiciele władz krajowych i Ambasady, młodzież, harcerze, asysta wojskowa.
  • Około godz. 13-14 wyjazd w kierunku Melk.
  • Tam o godz. 15,30 obiad w restauracji przyklasztornej
  • Po zwiedzeniu klasztoru i obiedzie, wyjazd w kierunku Wiednia.
  • Dojazd około 19,30 – kolacja

• godz. 9:00 – 11:00  zwiedzanie Wiednia z okien autokaru RING.
  • Ok. godz. 20:30 wyjazd w kierunku Polski