Komenda Chorągwi

Komenda Dolnośląskiej Chorągwi ZHP jest zarządem chorągwi jako jednostki terenowej ZHP posiadającej osobowość prawną.
Komenda Chorągwi buduje wspólnotę instruktorską i wspólnotę hufców, tworzy warunki do realizacji programu rozwoju chorągwi, wspomaga, koordynuje i nadzoruje pracę komendantów hufców.

Komenda wykonuje swoje zadania przy pomocy powołanych wydziałów, referatów i zespołów merytorycznych, a także delegując część zadań na komendy hufców. Członkowie Komendy nadzorują i wspierają pracę wydziałów, referatów i zespołów, a w szczególności:

1. tworzą, organizują i kierują pracą podległych wydziałów, referatów, zespołów zadaniowych i merytorycznych,
  2. w przypadku nie powołania kierownika wydziału/ szefa zespołu, kierują jego pracą,
  3. koordynują opracowanie planów pracy podległych wydziałów, referatów i zespołów,
  4. opracowują plan finansowy przypisanych wydziałów, referatów i zespołów,
  5. odpowiadają za prawidłowe i terminowe wykonywanie przypisanych zadań stałych,
  6. przedkładają i referują na zbiórkach Komendy sprawy będące w ich kompetencji.

Skład Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

hm. DOROTA KOŁAKOWSKA
Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Zakres zadań:

phm. DAWID STEC
Skarbnik Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

e-mail: skarbnik@dolnoslaska.zhp.pl
telefon: (71) 736 01 04

hm. KRZYSZTOF STACHÓW
Zastępca Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP
ds. pracy z kadrą

e-mail: krzysztof.stachow@zhp.net.pl