Oficjalna strona internetowa Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego

Ośrodek Wypoczynkowy w Pobierowie

KontaktKRUSOferta indywidualna 2018ZakwaterowanieWyżywienieProgram obozuKadraO PobierowiePołożenie i otoczenieRys historyczny

Kontakt:

 • Telefon:  71 34 38 666
 • e-mail: dolnoslaska@zhp.pl

Oferta- Kolonia w Pobierowie (dofinansowana z KRUS)

 • Wypoczynek letni w formie kolonii w 2018 r. w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 700,00 zł na każdego uczestnika.

OFERTA CENOWA W SEZONIE 2018
DOMKI W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM ZHP W POBIEROWIE
(wypoczynek indywidualny)

 • NOWE DOMKI (NR 3 i 4) Z ŁAZIENKAMI (cena za domek)
 • 1-4 osób / domek: 150 zł/doba
 • 5 osób / domek: 200 zł/doba
 • DOMKI Z ŁAZIENKAMI (cena za domek)
 • 1 osób / domek: 90 zł/os./doba
 • 2-4 osób / domek: 45 zł/os./doba
 • DOMKI BEZ ŁAZIENEK (łazienki wspólne na bazie)
 • 1-4 osób / domek: 35 zł /os./ doba
  – powyżej 4 osób cena do uzgodnienia –
 • OPŁATA ZA DZIECKO – 0-3 lat: 5 zł/doba ; od 4 lat: 25 zł/doba
 • OPŁATA ZA PARKOWANIE SAMOCHODU – 5 zł/doba
 • OPŁATA ZA ZWIERZE DOMOWE (psa) – 10 zł/doba
 • OPŁATA KLIMATYCZNA (odprowadzana do Gminy Rewal) – 2 zł /osoba/doba (brak zniżek).

WYŻYWIENIE

 • Zapewnione jest przez Bazę Obozową Hufca ZHP Łagiewniki w Pobierowie (100 m od ośrodka).

 

Zakwaterowanie uczestników:

Ośrodek kolonijny znajduje się 600 metrów od morza i jest umiejscowiony w lasie świerkowym. Wolnostojące domki drewniane dwupokojowe i jednopokojowe gwarantują miejsce noclegowe. Każdy uczestnik otrzymuje materac, koc, kołdrę, poduszkę, komplet pościeli. Ponadto na wyposażeniu domku są regały, szafa, stoliki z krzesłami, ławki na werandzie.  Znaczna część domków posiada własne zaplecze sanitarne. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się dwa wolnostojące sanitariaty, podzielone na część męską i damską. Po każdej stronie są prysznice, umywalki, brodziki oraz osobno toalety. Ciepła woda 24 h/dobę. Do dyspozycji gości przygotowane są trzy wieloosobowe świetlice: dyskotekowo – zabawowa i zajęć świetlicowych. Sala audiowizualna jest przeznaczona dla blisko 80 osób, wyposażona w projektor, profesjonalny sprzęt do organizowania dyskotek, festiwali i imprez plenerowych. Sala służy także do organizowania festiwalu piosenki obozowej, karaoke, tańców integracyjnych. Powierzchnia ośrodka wynosi około 1 ha.

Wszyscy uczestnicy i kadra ubezpieczeni są na czas podróży i obozy od nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 25 tys.)

Na terenie bazy znajduje się kuchnia , stołówka z obsługą kelnerską serwującą prawdziwie domowe posiłki.

Zaplecze kuchenne:

 • Kuchnia murowana
 • Ilość posiłków w ciągu dnia – 4
 • Kuchnia gazowa
 • Kuchnia węglowa
 • Magazyn żywności
 • Zmywarka do naczyń

Woda zimna:

 • Wodociągi

Woda ciepła:

 • Kotłownia węglowa

Program

Program obozu pozostaje różnorodny. Główną atrakcją, szczególnie dla dzieci i młodzieży stanowi kąpiel morska i słoneczna, jednak przygotowywane są również inne atrakcja, takie jak zaślubiny z morzem, gry i zabawy terenowe, zwiedzanie, wędrówki piesze i autokarowe. Trudno jest jednoznacznie określić program obozu, ponieważ bardzo wiele atrakcji obozowych jest organizowanych ze względu na inicjatywę dzieci i młodzieży uczestniczących w obozach. Gdy pogoda nie dopisuje ośrodek kolonijny dysponuje zadaszonymi pomieszczeniami ze stołami do tenisa stołowego, grami stołowymi, gry planszowe (warcaby, szachy, chińczyk etc.). W świetlicach odbywają się rozmaite zajęcia i konkursy (plastyczne, turnieje gier planszowych i inne). Ośrodek kolonijny zaopatrzony jest w sprzęt do gier sportowych (piłki do koszykówki, siatkówki, sprzęt do tenisa stołowego) oraz kredki, bloki, papier kolorowy, szarym oraz wiele innych. Ponadto posiada boisko do siatkówki, boisko do gry w badmintona, tablica do koszykówki oraz miejsca ze sprzętem rekreacyjnym. Wypoczynek organizowany jest na bazie programu harcerskiego i przewiduje ogniska, kominki, gry tematyczne, a także zajęcia sportowe oraz dyskoteki i zabawy.

Do dyspozycji gości są sale; dyskotekowa oraz świetlica wyposażona w gry stołowe.

Sport i rekreacja:

Baza dysponuje zadaszonymi świetlicami. Do dyspozycji gości przygotowane są świetlice: dyskotekowo – zabawowa i zajęcia świetlicowych. Sala audiowizualna jest przeznaczona dla blisko 80 osób, wyposażona w projektor, profesjonalny sprzęt do organizowania dyskotek, festiwali i imprez plenerowych. Sala służy tak¿e do organizowania festiwalu piosenki obozowej, karaoke, tańców integracyjnych. Powierzchnia ośrodka wynosi około 1 ha.

 • Miejsce na ognisko
 • Tenis stołowy
 • Kometka
 • Wiata programowa

Kadra bazy:

Do realizacji wszystkich przedsięwzięć zaangażowana jest kadra pedagogiczna wywodząca się ze środowiska ZHP, posiadając rozległe doświadczenie w animacji czasu wolnego oraz w opiece nad dziećmi. Kadra posiada niezbędne uprawnienia do wykonywania swoich obowiązków.

Kadra ośrodka:

 • kierownik ośrodka kolonijnego,
 • konserwator,
 • sprzątaczki.

Opieka medyczna:

Na ośrodku całodobowa opiekę medyczną zapewnia:

 • pielęgniarka,
 • ambulatorium,
 • izolatki,

Ratownik WOPR:

Ośrodek kolonijny zabezpiecza kąpiele morskie doświadczonymi ratownikami wodnymi.

Pobierowo to duże kąpielisko morskie położone wśród nadbałtyckich lasów. Pas zieleni o szerokości 2 km ciągnie się w tym rejonie wzdłuż brzegu Bałtyku, chroniąc okolice przed wiatrami morskimi.  Atrakcją Pobierowa była rozległa plaża, będąca miejscem kąpieli słonecznych w sezonie letnim, a przez cały rok miejscem spacerów. Miejscowość ma około 4 km długości i jej oś stanowi biegnąca równolegle do morza ulica Grunwaldzka. W lasach brzozowo-sosnowych otaczających Pobierowo możemy podziwiać – wiciokrzew pomorski. Pobierowa nie widać z szosy, trzeba zjechać w las, by dostać się do centrum tej niezwykłej miejscowości, będącej na samym początku, jadąc od zachodu, Gminy Rewal. Całe tylko jedno skrzyżowanie, głównej ulicy kurortu i drogi na plażą, jest odsłonić te. Można powiedzieć – widoczne jak na dłoni. Dzięki temu możemy podziwiać efektowne budynki z apartamentami Przed laty były tu głównie niewielkie, drewniane domki letniskowe, a wczasy w nich stanowiły nagrodę dla przodowników pracy. Później przybyło trochę ośrodków wczasowych należących do zakładów pracy. Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter, a to działki prywatnym inwestorom. Działki z drewnianymi domkami są sukcesywnie sprzedawane na przetargach. Pobierowo to najbardziej sprywatyzowana miejscowość Gminy – mówią mieszkańcy, wśród których są potentaci mający po kilka domów i pensjonatów. Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie cztery kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec tej miejscowo?ci. Pełno tutaj kafejek, barów, restauracji i dyskotek. Są też liczne sklepy i stoiska uliczne z ciuchami, pamiątkami, zabawkami. Ta miejscowość znana jest z szerokiej, piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca. Są tutaj dobre warunki do uprawiania windsurfingu. Pobierowo chwalą sobie przede wszystkim amatorzy aktywnego wypoczynku. Lasy zachęcają do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Można też wybrać się na wędrówkę przebiegającym przez ten kurort międzynarodowym szlakiem turystycznym E9 Atlantyk – Morze Północne – Bałtyk – Kaliningrad. Nocleg zapewniają liczne pensjonaty, o miejsce można też pytać w domach wczasowych i właścicieli domów letniskowych. W centrum Pobierowa jest też duży camping z domkami oraz miejscem pod namiot i przyczepę, są też mniejsze pola namiotowe. Nie brakuje tu atrakcji. Dyskoteki, kino, kawiarnie, herbaciarnie, niezwykle liczne ogródki piwne – to jedne z wielu miejsc, do których mogą się wybrać wczasowicze, odbywają się także festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Właśnie te koncerty estradowe stają się tradycją Pobierowa. Organizowane są w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plaży. Pobierowo  położona jest w malowniczej, zachodniej części Wybrzeża Rewalskiego.

Przyroda

Baza położona w lesie sosnowo-świerkowym, teren suchy.Obok Pobierowa znajduje się jezioro stanowiące rezerwat ptactwa wodnego, piękna latarnia morska w Niechorzu oraz wiele innych atrakcji turystyczno-krajobrazowo-przyrodniczych. Korzystając z autokaru można odwiedzić m.in. Woliński Park Narodowy z Rezerwatem Żubrów ,Świnoujście, Turkusowe.

Bezpieczeństwo uczestników:

Ośrodek kolonijny położony jest z dala od głównej drogi oraz okolicznych pensjonatów, otoczony lasem. Teren jest ogrodzony, a w nocy jest dozorowany i oświetlony.

Jeszcze na początku XX wieku Pobierowo było niewielką osadą rolniczą, jako atrakcją turystyczną w postaci kąpieliska została wymieniona dopiero w 1906 roku i bardzo szybko rozwija się czerpiąc swoje zyski z turystyki. W okresie międzywojennym wybudowano tam ponad 1000 domków wczasowych, wygospodarowano tereny na pola namiotowe. Od tamtej pory Pobierowo wciąż się rozwija i nawet stali bywalcy mogą zaobserwować wiele przydatnych zmian. Przede wszystkim rozbudowano zaplecze gastronomiczne oraz ośrodków wypoczynkowych.