Oficjalna strona internetowa Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego

Home Ośrodek Wypoczynkowy BEREK w Pobierowie

Ośrodek Wypoczynkowy BEREK w Pobierowie

KontaktOferta indywidualna 2018ZakwaterowanieWyżywienieProgram obozuKadraO PobierowiePołożenie i otoczenieRys historyczny

hm. Małgorzata Ziółkowska – Komendantka Ośrodka Wypoczynkowego BEREK Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w Pobierowie

 • Kontakt:
  Telefon: 692 580 023
  e-mail: berek@dolnoslaska.zhp.pl

OFERTA CENOWA W SEZONIE 2018
DOMKI W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM „BEREK” W POBIEROWIE
(wypoczynek indywidualny)

 • NOWE DOMKI (NR 3 i 4) Z ŁAZIENKAMI (cena za domek)
  II połowa czerwca, lipiec, I połowa sierpnia – 200,00 zł /doba (do 4 osób)
  – 240,00 zł / doba (do 5 osób)
  Maj, I połowa czerwca – II połowa sierpnia, wrzesień – 150,00 zł / doba
  Inne miesiące do uzgodnienia
 • DOMKI Z ŁAZIENKAMI (cena za domek)
  II połowa czerwca, lipiec, I połowa sierpnia – 120,00 zł / doba (do 4 osób)
  Maj, I połowa czerwca – II połowa sierpnia, wrzesień – 80,00 zł / doba (do 4 osób)
  – powyżej 4 osób cena do uzgodnienia –
 • DOMKI BEZ ŁAZIENEK (łazienki wspólne na bazie)
  II połowa czerwca, lipiec, I połowa sierpnia – 100,00 zł / doba (do 4 osób)
  Maj, I połowa czerwca – II połowa sierpnia, wrzesień – 60,00 zł / doba (do 4 osób)
  – powyżej 4 osób cena do uzgodnienia –
 • DZIECI OD 0 – 3 LAT (bez łóżka) – opłata za media 5,00 zł / doba
 • OPŁATA ZA PARKOWANIE SAMOCHODU – 5,00 zł / doba
 • OPŁATA ZA ZWIERZE DOMOWE (psa) – 10,00 zł / doba
 • OPŁATA KLIMATYCZNA (odprowadzana do Gminy Rewal) – 2,00 zł /doba/osoba (brak zniżek)

WYŻYWIENIE

 • CAŁODZIENNE – trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) – 50,00 zł / osoba
 • przy wykupieniu wyżywienia wraz z noclegiem powyżej 7 dni wyżywienie całodzienne (3 posiłki) – 40,00 zł/ osoba
 • dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat możliwość wykupienia połowy porcji za 50% stawki żywienia,
 • BRAK MOŻLIWOŚCI GOTOWANIA W DOMKACH !

Zakwaterowanie uczestników:

Ośrodek kolonijny znajduje się 600 metrów od morza i jest umiejscowiona w środku lasu świerkowego. Wolnostojące domki drewniane dwupokojowe i jednopokojowe oraz pawilon czternastopokojowy gwarantują 250 miejsc noclegowych. Każdy uczestnik otrzymuje łóżko, materac, koc, kołdrę, poduszkę, komplet pościeli. Ponadto na wyposażeniu domku są regały, szafa, pufy ze schowkiem, stolic z krzesłami, ławki na werandzie.  Znaczna część domków posiada własne zaplecze sanitarne. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się dwa wolnostojące sanitariaty, podzielone na część męską i damską. Po każdej stronie są prysznice, umywalki, brodziki oraz osobno toalety. Ciepła woda 24 h/dobę. Pawilon dysponuje oddzielnym zapleczem sanitarnym. Na terenie znajduje się murowana stołówka, serwująca domowe jedzenie (obsługa kelnerska), składająca się z czterech posiłków dziennie, tj. śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja. W razie konieczności wychowawcy mogą przygotowywać dodatkowo drugie śniadanie dla uczestników. W dniu wyjazdu każdy uczestnik otrzymuje suchy prowiant na drogę. Do dyspozycji gości przygotowane są trzy wieloosobowe świetlice: telewizyjna, dyskotekowo – zabawowa i zajęć świetlicowych. Sala audiowizualna jest przeznaczona dla blisko 80 osób, wyposażona w projektor, profesjonalny sprzęt do organizowania dyskotek, festiwali i imprez plenerowych. Sala s³u¿y tak¿e do organizowania festiwalu piosenki obozowej, karaoke, tańców integracyjnych. Powierzchnia ośrodka wynosi około 1 ha.

Wszyscy uczestnicy i kadra ubezpieczeni są na czas podróży i obozy od nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 25 tys.)

Na terenie bazy znajduje się kuchnia , stołówka z obsługą kelnerską serwującą prawdziwie domowe posiłki.

Zaplecze kuchenne:

 • Kuchnia murowana
 • Ilość posiłków w ciągu dnia – 4
 • Kuchnia gazowa
 • Kuchnia węglowa
 • Magazyn żywności
 • Zmywarka do naczyń

Woda zimna:

 • Wodociągi

Woda ciepła:

 • Kotłownia węglowa

Program

Rok rocznie program obozu pozostaje różnorodny, dlatego nikt nie może narzekać tam na nudę. Główną atrakcją, szczególnie dla dzieci i młodzieży stanowi kąpiel morska i słoneczna, jednak przygotowywane są również inne atrakcja, takie jak zaślubiny z morzem, gry i zabawy terenowe, zwiedzanie, wędrówki piesze i autokarowe. Trudno jest jednoznacznie określić program obozu, ponieważ bardzo wiele atrakcji obozowych jest organizowanych ze względu na inicjatywę dzieci i młodzieży uczestniczących w obozach. Gdy pogoda nie dopisuje ośrodek kolonijny dysponuje zadaszonymi pomieszczeniami ze stołami do tenisa stołowego, grami stołowymi, „piłkarzykami”, salą telewizyjną oraz  pracownią modelarską i biblioteką. Biblioteka wyposażona jest w bogaty księgozbiór, uwzględniający różne zainteresowania dzieci i młodzieży oraz w gry planszowe (warcaby, szachy, chińczyk etc.) W czytelni odbywają się rozmaite zajęcia i konkursy (plastyczne, turnieje gier planszowych i inne). Ośrodek kolonijny zaopatrzony jest w sprzęt do gier sportowych (piłki do koszykówki, siatkówki, sprzęt do tenisa ziemnego i stołowego) oraz kredki, bloki, papier kolorowy, szarym oraz wiele innych. Ponadto posiada boisko do siatkówki, boisko do gry w badmintona, tablica do koszykówki oraz miejsca ze sprzętem rekreacyjnym. Wypoczynek organizowany jest na bazie programu harcerskiego i przewiduje ogniska, kominki, gry tematyczne, a także zajęcia sportowe oraz dyskoteki i zabawy.

Do dyspozycji gości są sale; dyskotekowa i telewizyjna , świetlica wyposażona w stołowe gry i pracownia modelarska  oraz bogato wyposażona biblioteka.

Sport i rekreacja:

Baza dysponuje zadaszonymi boiskami do tenisa stołowego oraz badmintona. Do dyspozycji gości przygotowane są trzy wieloosobowe świetlice: telewizyjna, dyskotekowo – zabawowa i zajęcia świetlicowych. Sala audiowizualna jest przeznaczona dla blisko 80 osób, wyposażona w projektor, profesjonalny sprzęt do organizowania dyskotek, festiwali i imprez plenerowych. Sala służy tak¿e do organizowania festiwalu piosenki obozowej, karaoke, tańców integracyjnych. Powierzchnia ośrodka wynosi około 1 ha.

 • Pralnia
 • Dostęp do telefonu
 • Zasięg GSM
 • Lodówka
 • Miejsce na ognisko
 • Sklep
 • Boisko sportowe
 • Pomost
 • Sauna
 • Rowery
 • Tenis stołowy
 • Łuki
 • Kometka
 • Korty tenisowe
 • Wiata programowa

Kadra bazy:

Do realizacji wszystkich przedsięwzięć zaangażowana jest kadra pedagogiczna wywodząca się ze środowiska ZHP, posiadając rozległe doświadczenie w animacji czasu wolnego oraz w opiece nad dziećmi. Kadra posiada niezbędne uprawnienia do wykonywania swoich obowiązków.

Kadra ośrodka:

 • kierownik ośrodka kolonijnego,
 • z-ca ds. programowych,
 • kierownik bloku żywieniowego,
 • kierowca,
 • konserwator,
 • kucharki,
 • sprzątaczki.

Opieka medyczna:

Na ośrodku całodobowa opiekę medyczną zapewniają:

 • pielęgniarka,
 • lekarz,
 • ambulatorium,
 • izolatki,

Ratownik WOPR:

Ośrodek kolonijny zabezpiecza kąpiele morskie doświadczonymi ratownikami wodnymi.

Pobierowo to duże kąpielisko morskie położone wśród nadbałtyckich lasów. Pas zieleni o szerokości 2 km ciągnie się w tym rejonie wzdłuż brzegu Bałtyku, chroniąc okolice przed wiatrami morskimi.  Atrakcją Pobierowa była rozległa plaża, będąca miejscem kąpieli słonecznych w sezonie letnim, a przez cały rok miejscem spacerów. Miejscowość ma około 4 km długości i jej oś stanowi biegnąca równolegle do morza ulica Grunwaldzka. W lasach brzozowo-sosnowych otaczających Pobierowo możemy podziwiać – wiciokrzew pomorski. Pobierowa nie widać z szosy, trzeba zjechać w las, by dostać się do centrum tej niezwykłej miejscowości, będącej na samym początku, jadąc od zachodu, Gminy Rewal. Całe tylko jedno skrzyżowanie, głównej ulicy kurortu i drogi na plażą, jest odsłonić te. Można powiedzieć – widoczne jak na dłoni. Dzięki temu możemy podziwiać efektowne budynki z apartamentami Przed laty były tu głównie niewielkie, drewniane domki letniskowe, a wczasy w nich stanowiły nagrodę dla przodowników pracy. Później przybyło trochę ośrodków wczasowych należących do zakładów pracy. Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter, a to działki prywatnym inwestorom. Działki z drewnianymi domkami są sukcesywnie sprzedawane na przetargach. Pobierowo to najbardziej sprywatyzowana miejscowość Gminy – mówią mieszkańcy, wśród których są potentaci mający po kilka domów i pensjonatów. Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie cztery kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec tej miejscowo?ci. Pełno tutaj kafejek, barów, restauracji i dyskotek. Są też liczne sklepy i stoiska uliczne z ciuchami, pamiątkami, zabawkami. Ta miejscowość znana jest z szerokiej, piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca. Są tutaj dobre warunki do uprawiania windsurfingu. Pobierowo chwalą sobie przede wszystkim amatorzy aktywnego wypoczynku. Lasy zachęcają do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Można też wybrać się na wędrówkę przebiegającym przez ten kurort międzynarodowym szlakiem turystycznym E9 Atlantyk – Morze Północne – Bałtyk – Kaliningrad. Nocleg zapewniają liczne pensjonaty, o miejsce można też pytać w domach wczasowych i właścicieli domów letniskowych. W centrum Pobierowa jest też duży camping z domkami oraz miejscem pod namiot i przyczepę, są też mniejsze pola namiotowe. Nie brakuje tu atrakcji. Dyskoteki, kino, kawiarnie, herbaciarnie, niezwykle liczne ogródki piwne – to jedne z wielu miejsc, do których mogą się wybrać wczasowicze, odbywają się także festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Właśnie te koncerty estradowe stają się tradycją Pobierowa. Organizowane są w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plaży. Pobierowo  położona jest w malowniczej, zachodniej części Wybrzeża Rewalskiego.

Przyroda

Baza położona w lesie sosnowo-świerkowym, teren suchy.Obok Pobierowa znajduje się jezioro stanowiące rezerwat ptactwa wodnego, piękna latarnia morska w Niechorzu oraz wiele innych atrakcji turystyczno-krajobrazowo-przyrodniczych. Korzystając z autokaru można odwiedzić m.in. Woliński Park Narodowy z Rezerwatem Żubrów ,Świnoujście, Turkusowe.

Bezpieczeństwo uczestników:

Ośrodek kolonijny położony jest z dala od głównej drogi oraz okolicznych pensjonatów, otoczony lasem. Teren jest ogrodzony, a w nocy jest dozorowany i oświetlony.

Jeszcze na początku XX wieku Pobierowo było niewielką osadą rolniczą, jako atrakcją turystyczną w postaci kąpieliska została wymieniona dopiero w 1906 roku i bardzo szybko rozwija się czerpiąc swoje zyski z turystyki. W okresie międzywojennym wybudowano tam ponad 1000 domków wczasowych, wygospodarowano tereny na pola namiotowe. Od tamtej pory Pobierowo wciąż się rozwija i nawet stali bywalcy mogą zaobserwować wiele przydatnych zmian. Przede wszystkim rozbudowano zaplecze gastronomiczne oraz ośrodków wypoczynkowych.