Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 kwietnia 2017, odszedł na wieczną wartę druh harcmistrz Bolesław Kowalski
– wieloletni komendant Hufca ZHP Lwówek Śląski – kochany mąż, tato i dziadek.

Druh Bolek przygodę z harcerstwem zaczął w dzieciństwie 1.11.1948 roku. Jako siedmioletni chłopiec wstąpił do drużyny zuchowej. Następnie był członkiem drużyny harcerskiej   prowadzonej przez harcmistrza Ryszarda Kleckiego, w której złożył Przyrzeczenie Harcerskie .Zobowiązanie instruktorskie złożył 07.11.1966 i od tej pory pracował jako instruktor hufca ZHP, przekazując młodzieży piękne i szczytne ideały. Drużynowym został 15.11.1961, drużynę prowadził przez 3 lata. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych aktywnie pracował prowadząc kursy, szkolenia i obozy harcerskie. W roku 1989 został wybrany na komendanta Nadbobrzańskiego Hufca w Lwówku Śląskim i funkcję tą pełnił do 2006 roku. W latach 1989-1991 był członkiem Chorągwianego Sądu Harcerskiego, a w latach 1991-1992 członkiem Komendy Chorągwi. Po rozwiązaniu Komendy Hufca w naszym mieście rozpoczął pracę w Hufcu Złotoryja jako zastępca komendanta. Odznaczony Złotym Krzyżem   Za Zasługi dla ZHP w 1995 oraz Odznaką Chorągwianą w 1966 roku. Do końca był zastępcą Komendanta Kręgu Instruktorskiego Agat we Lwówku Śląskim, wychował cztery pokolenia harcerzy i instruktorów.

W naszej pamięci pozostanie jako ciepły, zawsze uśmiechnięty i służący pomocą.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 5 maja 2017 w Kościele pw. WNMP we Lwówku Śląskim o godz.14.00